Štetnost alhokola po zajednicu se ne može opisati riječima, to su stravične činjenice koje se samo vidjeti mogu, a za opisati...razum je ostao bez riječi.
Author: Grupa daija
Publisher: Visoki Sadijski komitet za pomoć Bosni i Hercegovini
Source: http://www.islamhouse.com/p/299
Veoma lijepa knjiga u kojoj je pisac sakupio četrdeset hadisa o Mekki i mehanskom haremu.
Translators: Haris Hećimović - Irfan Kasumović - Osman Smajlović
Publisher: Asocijacija studenata Ummul Qura
Svakome veoma dobro poznata knjiga od imama Nevevija - neka mu se Allah smiluje i uvede ga u Džennetske bašče. Ovo izdanje je došlo u porodičnoj biblioteci i još skraćeno.
Author: Imam Nevevi
Translators: Muhamed Mustafa Izami
Publisher: Visoki Sadijski komitet za pomoć Bosni i Hercegovini
Source: http://www.islamhouse.com/p/295
Jedan od najvažnijih klasičnih tefsira. Uz jasnoću izraza i obuhvatnost značenja malog je obima u odnosu na druge tefsire. Allah Uzvišeni mu je učinio kabul među ljudima, a posebno među običnim svijetom. Od najvećih odlika ovog tefsira je: - odabir najboljih načina za tefsir poput tefsir Kur'ana s Kur'anom, Kur'ana sa sunnetom itd. - pridavanje važnosti jeziku i lancima prenosilaca te komentarisanje istih. - pridavanje važnosti kiraetima i uzrocima objave. Knjigu je skraćivao velik broj učenjaka, od najvažnijih i najljepših je skraćena verzija od šejha Muhameda Nesiba er Rifaija. Štampan je kod nas u jednom većem tomu.
Author: Muhamed Nesib er Rifai
Translators: Grupa daija
Publisher: Pomoćni ured za dawu - Rabwah
Mali sažetak akide šija u jednoj veoma korisnoj brošurici.
Knjiga se sastoji od pet poglavlja, od kojih svako poglavlje ima više podnaslova. Podnaslova ima dosta naročito u Poglavlju o vjerskim obredima (ibadat) i Poglavlju o uzajamnim odnosima (muamelat). Prvo poglavlje govori o vjerovanju (akaidu), Drugo o lijepom ponašanju (adabima), Treće o odgoju (ahlaku), Četvrto o obredima (ibadatima) i Peto o uzajamnim odnosima (muamelatima), tako da ova knjiga predstavlja svojevrsnu zbirku propisa o temeljima i ograncima islamskog vjerozakona (Šerijata).
Author: Ebu Bekr Džabir el Džezairi
Reveiwers: Muhamed Porča - Šukrija Ramić - Zuhdija Adilović